ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268227
*
nr 526 8227
Spegel
Funkis, diameter: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 16:37:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 16:42:17
1
300 kr
24/5 11:53:21
2
650 kr
26/5 13:55:37
3
700 kr
26/5 14:08:18
3
1.500 kr
26/5 15:24:03
4
1.100 kr
26/5 15:24:55
4
1.300 kr
26/5 15:26:41
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 526 8227
Spegel
Funkis, diameter: 70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 16:42:17 | 1 | 300 kr |
24/5 11:53:21 | 2 | 650 kr |
26/5 13:55:37 | 3 | 700 kr |
26/5 14:08:18 | 3 | 1.500 kr |
26/5 15:24:03 | 4 | 1.100 kr |
26/5 15:24:55 | 4 | 1.300 kr |
26/5 15:26:41 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53